Krew od Wojciecha Grajkowskiego

Krew od Wojciecha Grajkowskiego

Krew to olej napędowy dla organizmu każdego człowieka. Bez niej nie może poprawnie zachodzić większość funkcji życiowych od oddychania zaczynając. To właśnie ta czerwona ciecz dla człowieka jest równie ważna bądź nawet ważniejsza niż woda. Bez niej nie można po prostu żyć, a dlaczego wyjaśnione zostało na stronach książki “Krew“. Napisanej przez polskiego biologa Wojciecha Grajkowskiego. Warto wspomnieć, że autor książki sam posiada tytuł doktora w dziedzinie biologii.

Co warto wiedzieć o krwi, zdaniem Wojciecha Grajkowskiego

Wojciech Grajkowski jako, że sam jest biologiem zna się doskonale na tym jak organizm funkcjonuje oraz co mu jest niezbędne do życia. Krew jak nieciężko zauważyć jest płynem, który mimo, że jest decydujący dla ludzkiego życia to jednak rzadko kiedy poświęca się mu więcej uwagi. Warto byłoby to zmienić i to nie tylko w Światowy Dzień Krwiodawstwa. Autor książki “Krew” zwraca uwagę na to, że by wszystkie procesy życiowe przebiegały prawidłowo potrzebna jest krew, a w niej wszystkie mniejsze elementy, które nie są widoczne. Erytrocyty, trombocyty, leukocyty to wszystko elementy, które istnieją w żyłach, we krwi, a mimo to nie można gołym okiem stwierdzić, że coś tam się znajduje. Warto zdać sobie sprawę z tego, że krew nie jest obojętna dla żadnego z nas.

Kim jest Wojciech Grajkowski?

Wojciech Grajkowski jest autorem książek dziecięcych, ale także poradników dla rodziców i nie tylko. Jego kariera początkowo zmierzała na tory biologii. Kształcił się ona na Uniwersytecie gdzie najpierw zdobył licencjat, potem kontynuował naukę na studiach II stopnia, by w końcu podjąć studia doktoranckie. Ta droga kariery udała się Grajkowskiemu doskonale, ponieważ zdobył on upragniony tytuł i zakończył tym samym swoją akademicką drogę. Następnie Grajkowski podjął się pracy w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego PAN jako badacz jednak droga ta nie trwała długo. Kolejnym jego krokiem było rozpoczęcie pracy nad badaniami edukacyjnymi. Później jednak i to zeszło na boczny tor, ponieważ biolog postanowił, że spróbuje swoich sił w pisarstwie. Napisał on nie tylko książki dla dzieci, ale także podręczniki dla szkół w tematyce przyrodniczej. Do jego sławniejszych dzieł zalicza się także praca nad książkami Pszczoły i Drzewa, które zostały wydane przez Dwie Siostry. Autor jest także współautorem poradnika dla rodziców o wychowaniu dzieci. Książka nosi nazwę “Bachor. Bezradnik dla nieudacznych rodziców”. Jest to ciekawa propozycja.