Komisarz Eryk Deryło powraca

Komisarz Eryk Deryło powraca

Krew z księgarni internetowej taniaksiazka.pl to jedna z najbardziej wyczekiwanych książek w tym roku. Głównym bohaterem jest komisarz Eryk Deryło, który powraca z ósmym tomem powieści. Wraz z nim obecna będzie doskonale znana Tamara Haller. Wspólnymi siłami będą oni starali się rozwiązać sprawę morderstwa, które początkowo wygląda jak niefortunny wypadek. Tylko, że tak nie jest, a świadczy o tym wiadomość pozostawiona przez mordercę na miejscu zbrodni. Kto mógł doprowadzić do tak makabrycznej sytuacji? Odpowiedzi będą poszukiwać Deryło i Haller – wspaniały duet, który to został wykreowany przez Maxa Czornyja.

“Grzech. Tom 1”

Kto jeszcze nie miał przyjemności poznać tego bohatera, ten powinien cofnąć się do części pierwszej, która okazała się wielkim bestsellerem, dając autorowi przepustkę do serc wielu czytelników. W Lublinie dochodzi do zaginięcia kobiety, która jest żoną znanego lekarza. Została ona porwana, a świadczy o tym list, który zostaje znaleziony w jej domu. Dochodzi do kolejnych porwań, które łączy list. Sprawca zostawia śledczym tajemnicze wiadomości, które tak naprawdę nie są w stanie odpowiedzieć na to, o co chodzi zbrodniarzowi. Komisarz Eryk Deryło czuje wielką presję. Pomaga mu pewien profiler, który ma ustalić profil psychologiczny. Nie jest to łatwe – w szczególności, że jedna z ofiar zostaje znaleziona martwa. Jej ciało zostaje okaleczone w brutalny sposób. W mieście zaczyna przybywać ofiar, a kobiety boją się wyjść na ulicę. Czy ktoś będzie w stanie powstrzymać psychopatycznego mordercę, który zagraża nawet ukochanej córce komisarza?

“Ofiara. Komisarz Eryk Deryło. Tom 2”

Lublin się uspokoił. Kilka miesięcy wcześniej po mieście krążył psychopatyczny morderca, który porywał i zabijał w sadystyczny sposób kobiety. Na szczęście został on złapany, dzięki czemu w mieście zapanował spokój. Czy aby na pewno. Dochodzi do kolejnego porwania. Przestępca w wyjątkowo bezczelny sposób “angażuje” do sprawy komisarza Eryka Deryło. Widać, że chce, aby to ten zajął się sprawą. Deryło nawet gdyby nie chciał, to i tak musi podjąć wyzwanie. W końcu chodzi tu o bezpieczeństwo osób bliskich. Widać, że dręczenie Deryło sprawia porywaczowi i mordercy nie lada satysfakcję. W szczególności, że komisarz zaczyna balansować na granicy prawa, aby móc ochronić bliskie mu osoby. Czy będzie on w stanie doprowadzić sprawę do końca? Nie będzie to łatwe. Tym bardziej, że grozi mu dyscyplinarne odsunięcie od sprawy. Komisarz Eryk Deryło ponownie w akcji na ulicach Lublina.